sürücü sertifikası

Sertifikasını sürücü belgesine dönüştürmeyenler dikkat!

Genel Emine Pile 08.05.2015
Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan fakat daha sürücü belgesine dönüştürmeyenler için tanınan süre sona eriyor.
Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği'ne göre 29 Mayıs 2013'ten önce sertifika alanların sertifikaları 29 Mayıs tarihine kadar sürücü belgesine dönüştürülmezse yanacak.    

Emniyet Müdürlüğü randevu sayısını arttırdı!

Ehliyet için sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler için tanınan 2 yıllık sürenin 29 Mayıs'ta sona erecek olması nedeniyle oluşacak yoğunluğa karşı randevu sayısı arttırıldı. 

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper de oluşacak yoğunluğu azaltmak için 38 ilçe emniyet müdürlüğüne yazılı talimat gönderdi.

Talimat yazısında, mağduriyetlere sebebiyet verilmemesi amacıyla 8 Mayıs'tan itibaren Trafik Tescil Büro Amirliklerince yürütülen sürücü belgesi müracaatı randevu sayısının arttırıldığı belirtilerek,  "29 Mayıs tarihine kadar yeterli sayıda personelin sürücü belgesi müracaat hizmetlerinde görevlendirilmesi, yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle randevu alamayan kimselerin de mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir" ifadeleri yer aldı. 

sürücü sertifikası