Seferihisar

Seferihisar’da parke taşı krizi!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 05.05.2015
Seferihisar Belediyesi’nin ilçe merkezinde yol ve parke taşı düzenleme çalışmaları krize neden oldu.
Seferihisar Belediyesi İller Bankası'ndan kredi alarak yaptığı şehir içindeki yol düzenlemesini revize etme kararı aldı. 

Belediye, geçtiğimiz yıllarda döşenen parke taşlarını söktü. AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, “Kredisi bile bitmeyen yolu söküyorlar. Milletin parasına yazık” dedi.

Belediyenin geçtiğimiz yıl meclis kararı alarak İller Bankası'ndan çektiği kredi ile yaptığı düzenlemelerde revizyon kararı alındı. CHP'li Belediye Başkanı Tunç Soyer'in talimatı ile yapılan çalışmaların sökülmesi talimatı verildi.  Ekipler, ana cadde ve yan yollarda geçtiğimiz yıl döşenen parke taşlarını iş makineleri ile kaldırmaya başladı.

Duruma tepki gösteren AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, “Benim 16 yıl önce belediye başkanı iken yaptığım yollar halen daha duruyor. Belediye geçen yıl yaptığı taşları sökmeye başladı. Borç batağına saplanmış bir belediye halen çekilen krediyi ödemeden yeni çalışmalara başladı. Bu milletin parasına yazık değil mi? Kamu kaynaklarını israf etmekten başka bir iş yaptıkları yok. Şimdi şehir merkezine asfalt dökerek sorunu çözmeye çalışacaklar. Bunun için yeniden ihale yapılacak ve paralar birilerine verilecek” dedi.

Fatih Yapar/Egedesonsöz

Seferihisar parke taşı krizi Seferihisar Belediyesi Seferihisar yol çalışmaları