Sanat dünyasının yurtdışı evleri

Sanat dünyası yurtdışında evlendi!

Genel Zeynep Karabağ 12.01.2015
Ünlülerimizin Türkiye'de nerede oturduklarını hatta bazılarının evlerinin içini bile biliyoruz. Peki şöhretler dünyasından kimin yurtdışında evi var?
Bir çok ünlü isminde yurtdışından ev sahibi olduğunu biliyor muydunuz. Kimi yatırım olsun diye kimi de oturmak amaçlı satın alıyor bu evleri.

İşte küresel krizin ardından emlak fiyatlarının hızlı düştüğü dönemden faydalanarak ev sahibi olan ünlüler;

Haluk Bilginer: Uzun yıllar Londra'da yaşayan Haluk Bilginer İngiltere'de ev sahibi olan ünlüler arasında. Yılın büyük bir bölümünü Londra'da geçiren sanatçının Notting Hill'de bir evi var.

Seda Sayan: Londra'yı tercih eden en son isimlerden biri de Seda Sayan. Ünlü şarkıcı, Paris Hilton ve İngiliz şarkıcı Amy Winehouse da oturduğu Kingston bölgesinde yaklaşık bir yıl önce 400 bin sterline bir ev satın almıştı.

Perran Kutman: Perran Kutman Miami'den ilk ev sahibi olan isimlerden biri. Yaklaşık 14 yıl önce Miami- William's Island'dan ev satın alan Kutman, yılın büyük bir bölümünü burada geçiriyor.

Tarkan: Uzun yıllar New York'ta yaşayan ve oradaki evini satan Megastar Tarkan'ın son zamanlarda tercihi Almanya oldu. Kendisi de Almanya doğumlu olan sanatçı, annesi Neşe Tevetoğlu için Berlin'den ev aldığı konuşuluyor.    

Sibel Can: Şarkıcı Miami'deki Williams Island adlı adadaki dairesini sattıktan sonra Fransa Cote d'Azur'da bir ev satın aldı.

Kenan İmirzalıoğlu: Ünlü oyuncunun iş yoğunluğu nedeniyle pek gidemesede Los Angeles'ta bir evi bulunuyor. 

Kıvanç Tatlıtuğ: Gayrimenkule yaptığı yatırımla bilinen Tatlıtuğ'un Paris'te bir evi bulunurken, son günlerde Hollanda'da da bir ev aradığı konuşuluyor.

ünlülerin evleri yurtdışında evi olan ünlüler yurtdışında ev sahibi olmak emlak fiyatları