<
sabiha gökçen havalimanı patlama

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda patlama! 1 ölü!

Genel Uğurcan Tokay 23.12.2015
Saat gece 02.00 sıralarında gerçekleşen patlamanın nedeni henüz belirlenemedi. Patlama sonrasında ağır yaralanan Zehra Yamaç hayatını kaybetti
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.'den yapılan açıklamada, havalimanının apron bölgesinde 02.00 civarında nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldiği belirtildi. Patlamanın nedeniyle ilgili yetkililerin araştırmalarının devam ettiği aktarılan açıklamada, "Terminalimizde uçak iniş ve kalkışlarında hiçbir sorun yaşanmamakta olup, uçuş operasyonu sorunsuz şekilde devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak iniş ve kalkışlarında bir sorun yaşanmıyor. 

Vali Şahin'den ilk açıklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin, SabihaGökçen Havalimanı'nda saat 02.05'te meydana gelen patlamada 2 temizlik görevlisinin yaralandığını belirterek, patlamanın sebebine ilişkin incelemeler sürdürüldüğünü söylemişti. Bu sabah, ağır yaralanan temizlik işçisi Zehra Yamaç'ın vefat ettiği öğrenildi.

Vali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SabihaGökçen Havalimanı'nda saat 02.05'te nedeni belirsiz bir patlama meydana geldiğini kaydetti.

Biri ağır iki yaralı var

Patlamada, havalimanı temizlik görevlilerinden Canan Çelik Burgucu (33) elinden, Zehra Yamaç (30) ise kafasından yaralanmıştı. Yaralanan 2 söz konusu kişi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Yaralılardan Yamaç, sabah saatlerinde vefat etti.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, itfaiye de tedbir amaçlı havalimanına geldi. Polis ekipleri uzun namlulu silahlarla ve çelik yeleklerle havalimanına çıkan tüm yollarda yoğun uygulama yaparak, bölgedeki araçları aramaya başladı. Polis helikopteri de havadan destek veriyor. 

Pegasus'tan açıklama

Pegasus Hava Yolları, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, uçak park sahasında meydana gelen patlamada, 2 temizlik görevlisinin yaralandığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Sabiha Gökçen Havalimanı'nda saat 02.05'te, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Sabiha Gökçen Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir."

 

sabiha gökçen patlama