Ronald-Nancy Reagan

Ronald-Nancy Reagan bu evde yaşıyordu

Genel Emine Pile 11.03.2016
Bir zamanların aktörü, kovboy filmlerinin yıldızı Ronald W. Reagan, eşi Nancy ile bu evde yaşıyordu.
İnsan böyle bir evden neden taşınır ki? Tek bir sebep olabilir... Bir sonraki adresin Beyaz Saray olması...

Ronald Reagan ve eşi Nancy de öyle yaptı. Ronald, 1980 yılında başkan seçilene kadar bu evde yaşadılar. Los Angeles'ta, 6 odalı malikanede, okyanusa karşı...

15 KİŞİLİK TİYATRO SALONU

Evin çevresi o zamanlar kayalıktı ve malikane, dağlarla izole edilmiş durumdaydı. Şimdilerdeyse bu mahallede 1950'li yıllarda meşhur olan eski aktörler yaşıyor ancak çoğu tanınmıyor bile. 

Reagan, 'General Electric Theatre' adlı programı sunduğu sırada önceliği bu evdi. Önce satın aldı, ardından baştan aşağı elden geçirdi; içini zamanın en lüks eşyalarıyla döşedi. Öyle ki, 15 kişilik bir tiyatro salonu bile yaptırdı.

Evin terasında 270 derecelik bir manzara var. Griffith Park, Downton LA, Century City, Palos Verdes ve Pasifik Okyanusu ile Channel Adaları çok net görülebiliyor.

İlk katta, ofis ve kütüphane bulunuyor. Mutfak, şömineli salonun hemen yanı başında; birinci katta. Salonda Regan'ın özel barı ve 19'uncu yüzyıl Fransız kireçtaşı şöminesi var.

Ev o zamandan bu zamana çok değişti ama yeni sahipler eski başkan gibi şahane manzaranın tadını çıkarabilecek.

1980 yılına kadar buraya yaşayan Regan Ailesi, ardından Beyaz Saraya taşındı. 1989 yılında ise Regan Ailesi, Bel-Air'e yerleşti. Ronald 2004 yılında 93 yaşındaki ölümüne kadar Bel-Air'e yaşadı. Nancy de burada hayata veda etti.

Ronald-Nancy Reagan General Electric Theatre Beyaz Saray