rize artvin havalimanı

Rize-Artvin Havalimanı geliyor!

Genel Uğurcan Tokay 05.09.2015
DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Rize-Artvin Havalimanı için düğmeye basıldığını anlattı.
Ordu-Giresun Havalimanı'nın doluluk oranını aşması, yeni yatırımın startını verdi. DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Rize-ARtvin Havalimanı projesinin detaylarını anlattı.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın doluluk oranının beklentilerin üzerine çıktığını belirten DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, Rize-Artvin Havalimanı'nın inşaatının da yakın zamanda başlayacağının müjdesini verdi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Ordu-Giresun Havalimanı'nda doluluk oranının, beklentilerinden de iyi noktada olduğunu bildirdi.

Yıldırım, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor" adlı konferansa katıldı. Havacılık alanındaki tecrübelerini aktaran Yıldırım, yapımı tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı ve yapımı planlanan Rize-Artvin Havalimanı Projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ordu-Giresun rekor kırıyor

Ordu-Giresun Havalimanı'nın Avrupa ve Türkiye'de deniz üzerine yapılan ilk ve tek havalimanı olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Ordu-Giresun Havalimanı'nda doluluk oranı beklediğimizden de iyi noktalarda. Havalimanı'nda uçuş ve yolcu sayıları gittikçe artıyor. Burayla ilgili olarak özel firmaların müracaatlarının olduğunu biliyoruz. Bunlar oldukça sevindirici konular. İnşallah önümüzdeki dönemde direkt olarak yurtdışı uçuşları da başlayacak" diye konuştu.

Havalimanının hem Ordu hem Giresun'a, genel olarak da bölgeye çok katkı ve fayda sağladığına işaret eden Yıldırım, havalimanın deniz üzerine yapılmasına ilişkin de şunları söyledi:

"Bu konu çok yazılıp çizildi. Çünkü bu durum herkesin ilgisini çekmiş durumda ama şunu da söylemekte fayda var. Denizin üzerine havalimanı yapılması bir ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. Eğer biz karada uçakların yaklaşmasına müsait bir yer bulsaydık, belki karaya bu havalimanını yapardık. Onun için bu havalimanının deniz üzerine yapılmasının belli gerekçeleri vardır. Çünkü Karadeniz Bölgesi'nde dağların uzanışından dolayı büyük düzlük alanlar bulmak çok zor."

rize artvin havalimanı dhmi serdar hüseyin yıldırım