Fettah Tamince disneyland

Rixos Antalya'ya Disneyland'ı getirecek!

Genel Zeynep Karabağ 10.12.2014
Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) Salı toplantılarının bu ayki konuğu oldu.
Antalya'da yılbaşına ilişkin hiç bir süsleme veya etkinliğin olmamasından yakınan Fettah Tamince, "Tamam Hristiyan değiliz, değiliz de biz turizm şehriyiz. İnsanlara 'Gel bu şehirde yılbaşını geçirin' diyoruz" dedi.

Son 1 yılda 5 ülkede 10 yeni Rixos oteli açtıklarını belirten Fettah Tamince, markalaşmanın değerini de anlattı ve bugün 10 binlerce çalışana sahip olduklarını açıkladı.

Fettah Tamince, Türkiye'de çok önemli yatırımların arifesinde bulunduklarını anlattı. Ünlü işadamı Belek'te 700 dönüm arazide Türkiye'nin en büyüğü olacak ve ilk etabı Haziran ayında bitecek temalı park kurduklarını bildirdi. Bunun tamamlandığında 1 milyar dolarlık bir yatırım olacağını açıklayan Tamince, şöyle dedi: “İçinde otel, su parkları ve Disneyland gibi Türk turizmine çok büyük eserler kazandıracağız. Bildiğiniz bir Disneyland olmayacak, daha iddialısı olacak. Antalya markasına ve insanların daha çok gelişine katkı sağlayacak bir proje olsun istedi.”

Kazakistan'ın 2017 Enerji Expo'sunun müteahhitliğini aldıklarını da belirten Tamince, “3.5 milyar dolarlık yatırım ve ana müteahhitliğini aldık ve dünya çapında çok önemli bir proje” diye konuştu.

Fettah Tamince Rixos Oteller Grubu rixos otelleri Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ANSİAD