Yasak SMS Sikayet

Reklam SMS'lerini böyle şikayet edebilirsiniz!

Genel Murat Can Güllü 08.05.2015
1 Mayıs 2015 itibarı ile başlayan reklam sms yasağı firmalar tarafından delinmeye başlandı. Peki SMS gönderen firmaları nereye şikayet edeceksiniz?
Bazı şirketler direk kendi sms hizmetleri bazıları da aracı firmalara tüketicilerin verdikleri onaydan yararlanarak SMS göndermeye devam ediyor.

Reklam SMS'leri ile ilgili olarak Emlaktasondakika'nın yaptığı araştırma sonucunda şirketlerin çıkan yasaya rağmen SMS yasağını delmeye devam ettikleri öğrenildi. Konu üzerine Başbakanlık İletişim Merkezi ile iletişime geçen Emlaktasondakika.com SMS gönderiminin yasak olmasına rağmen SMS gönderilmeye devam edildiğini ve yasanın çiğnenmesini nasıl engellenebileceğini sordu.

BİMER "Başbakanlık İletişim Merkezi olarak her tür konuda şikayet, ihbar, görüş ve öneri alıyoruz. Dün itibariyle pek çok firma hakkında şikayet başvurusunu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na ilettik. Firmalarla direk olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı irtibata geçecek ve gerekli düzenleme yapılacaktır"  açıklamasında bulundu.

Tüketicilerin BİMER'in İnternet Başvuru Formu üzerinden onayınız olmadan SMS yasasını delen ve size sms gönderen firmaları şikayet edebilecekleri belirtildi.

REKLAM SMS ŞİKAYET İÇİN TIKLAYIN

Reklam SMS Şikayet sms şikayet istenmeyen mesaj şikayet