polisan-polimetal

Polisan, su bazlı metal boyası Polimetal'i geliştirdi!

Genel Uğurcan Tokay 22.11.2016
Patenti Polisan Boya'da olan Polimetal, solvent bazlı boyaları tahtından edecek.
Polisan Boya, dünya boya pazarında metal yüzeylerde kullanılan solventbazlı boyaları tahtından edecek su bazlı metal boyası “Polimetal” ürününü geliştirdi. 

Bugüne kadar metal yüzeylerde insan sağlığı ve çevre açısından risk oluşturansolventbazlı boyalar kullanılıyor, bu boyaların kullanım öncesinde macun, antipas, astar uygulanması gerekiyordu. Su bazlı metal boyası “Polimetal”ise ürün içeriği ve kullanım kolaylığı açısından sağlığı tehdit etmiyor. Kaba pası alınmış paslı yüzeylere doğrudan olarak, diğer hiçbir ara ürünün kullanımına gerek duyulmadan uygulanabildiği için zamandan tasarruf ettirerek işçilik maliyetlerini düşürüyor.

Antipas, astar ve son kat boya yerine tek adımda paslı yüzeylere uygulanan “Polimetal Su Bazlı” ürünü mükemmel yapışması, hızlı kuruması ve bıraktığı homojen film yapısıyla, solventbazlı metal boyaların alışılagelmiş performansını hem sağlıklı, hem hızlı hem de az maliyetli koşullarda sağlamış oluyor. 

Polisan Boya, her solventbazlı ürüne bir su bazlı muadil yaratma gayesini bu inovatif ürünle bir kez daha hayata geçirmiş oldu.Polimetal, TÜBİTAK TEYDEB tarafından desteklenen bir proje olarak Türk Patent Enstitü'nden patent almaya hak kazandı.

Türkiye'nin öncü ve güçlü boya markası Polisan Boya, Ar – Ge Merkezi'nin yoğun çalışmaları sonucunda su bazlı metal boyası “Polimetal” ürününü geliştirerek dünya boya sektöründe çığır açacak bir ilke imza attı. 

Direkt uygulanabilen metal boyası

Günümüzde metal yüzeylerde solventbazlı metal boyaları kullanılıyor, bu boyalar hem insan ve çevre sağlığını tehdit ediyor hem de boya öncesinde gerçekleştirilen macun, antipas, astar uygulamaları ile zaman ve işçilik maliyetleri oluşturuyordu. Su bazlı boyalar ise su ile inceltilerek kullanıldıkları için hem insan sağlığı açısından tehlike oluşturmuyor hem de kullanım öncesinde herhangi bir zaman kaybına yol açmıyor. 

Bu çerçevede su bazlı metal boyası Polimetal, kaba pası alınmış paslı yüzeylere ara kat, astar ve son kat uygulaması gerektirmeden tek hamlede doğrudan uygulanabilme özelliğiyle hem bir ilki temsil ediyor hem de teknik yapısı itibarıyla metal yüzeylerde nem temasını engelleyerek pas oluşumunu durdurup yüksek korozyon direnci sağlıyor. 

Patenti Polisan Boya'da

Dünyanın ilk su bazlı metal boyası Polimetal , TÜBİTAK TEYDEB tarafından desteklenen bir proje olarak Türk Patent Enstitü'nden patent almaya hak kazandı. 

polisan polimetal polimetal solvent boya polimetal özellikleri polisan polimetal fiyat