ısınma

Pencerenize küçük ayar yaparak faturanızı düşürün!

Genel 31.01.2019 09:17

Kış aylarının gelmesiyle birlikte evlerde ısınma sorunu yaşanmaya başladı. Bunun önüne geçmek için pencerenize küçük ayar yapmanız lazım.

Kış aylarında herkesin istediği sıcak bir evde konforlu yaşam sürmek. Bunu gerçekleştirmek için bir miktar fatura ödememiz gerekiyor. Doğalgaz ya da sobalı evlerde kışın en çok gider ısınmaya harcanıyor.

Pencerenize yapacağınız küçük ayarla birlikte evinizin hem ısınmasını, hem faturanın düşük gelmesini hem de camlardaki nemlenme ve buharlanmanın önüne geçebilirsiniz.

YAZLIK AYAR

Pencereyi açtıktan sonra kolunu aşağı yukarı hareket ettirdiğimizde mekanizmadaki hareketli parçalardan kilitlenmeye yarayan silindirik elemanda nokta halinde çentik bulunur. Çentik pencerenin contasına doğru değil de dışarı bakıyorsa yazlık konumda olduğu anlamına geliyor.

KIŞLIK AYAR

Çentik eğer pencerenin conta tarafına bakıyorsa kışlık durumdadır.

AYAR İÇİN ALYAN GEREKLİ

Bu ayarı yapmak için kilit mekanizmasına uygun alyan anahtarını boşluğa oturtarak çentiği conta tarafına çevirerek pencerenizi kışlık konuma getirip ısı kaybının önüne geçip, fatura giderinizi düşürebilirsiniz. Genelde tek kanatta 2 adet ayar silindiri bulunmaktadır.