birleşik gayrimenkul kurucusu ömer derbazlar

Park Residences'ta tedbir kararı kalktı!

Genel Uğurcan Tokay 08.09.2015
Ömer Derbazlar, Park Residences Cadde projesinde tapulara konulan tedbir kararının kaldırıldığını açıkladı.
Birleşik Gayrimenkul'ün kurucu isimlerinden olan Ömer Derbazlar, Cityscape Global 2015 Fuarı'nda emlaktasondakika.com mikrofonlarına konuştu. Derbazlar, Park Residences Cadde'de tapulara koyulan tedbir kararının bu sabah kaldırıldığını açıkladı.

İşte Derbazlar'ın açıklamalarından önemli satır başları...

"Fuarın Türkiye'de düzenlenecek olması çok önemli. Gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından birisi. Tüm geliştiricilerle birlikte bizimde çok önem verdiğimiz bir fuar"

"Doğu veya Ortadoğu dediğimiz bölge bizi hala çok güvenli bir liman olarak görüyor. Batı ise Türkiye'yi doğuya açılan kapı, gelişen, yatırım yapılan ve büyüyen ülke olarak görüyor. O nedenle hala cazip durumdayız. Son dönemde içerisinde bulunduğumuz süreç elbette ki geçecektir"

"Yatırımcı olarak Ortadoğu yatırımcılarının sayısı Türkiye'de artıyor. Avrupa Yakası'nın hatta İstanbul'un dışına dahi çıktılar. Bu, Türkiye için çok önemli bir gelişme. Yatırımlar büyüyerek devam edecektir"

"Erken seçim planlarımızı birkaç ay ertelemiş oldu. Biz kısa vadeli bir işe girmiş değiliz, gayrimenkul sektörü minimum 5 yıllık süreci içeren bir proje. Kısa süreli siyasi ve ekonomik hadiseler bu sektörü etkilemez. Biz işimizi yapıp, yatırım yapmak zorundayız"

"2015'i daha iyi bekliyorduk ancak siyasi belirsizlik ve seçimler negatif etkiledi. Ayrıca Çin'de yaşaşanan hadiseler, ABD'deki faiz artırımı da sektöre olumsuz yansıdı"

"Park Residences Cadde, Türkiye'nin kendi alanındaki en güzel projesi. Kullanıma hazır ve anahtar teslim. Basında çıkan tedbir kararları olmuştu. Bugün sabah itibariyle tedbir kararı kaldırıldı. Hukuki altyapısı olmayan bir karardı. Mahkemelerimiz bu kararı düzelterek kaldırdı. Fiyat avantajımız zaten var. 100 yılda gelecek bir proje o nedenle bu fiyatlarla kaçırılmaması gerekli. Ekim itibariyle aktif satış ve pazarlama faaliyetlerine başlıyoruz. Çok fazla talep var"

Emlaktasondakika.com Dubai'den bildiriyor...

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ömer derbazlar cityscape 2015