Pamukkale Ekspresi

Pamukkale Ekspresi sefere başladı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 20.01.2015
Yol yenileme nedeniyle 7 yıl önce seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi, yeniden sefere başladı.
Demiryolundaki hem altyapı hem üst yapı yenilemeleri çerçevesinde TCDD 7. bölge ve 3. bölge olarak çalışmaların tamamlandığını ifade eden Bakır, şöyle devam etti:

"Çalışmaların tamamlanmasını müteakip bugün Pamukkale Ekspresi tekrar seferlere başlıyor. Karşılıklı olarak günde bir sefer planlamış bulunuyoruz. Program çerçevesinde buradan 22.05'te hareket edecek. Yaklaşık 8,5 saatlik yolculuktan sonra 06.48'de Eskişehir'e ulaşmış olacak. Eskişehir bir aktarma merkezi hüviyeti görecek. Yüksek hızlı tren projesi kapsamında Ankara, İstanbul ve Konya bağlantıları sebebiyle Denizli'den Eskişehir'e ulaşan tüm yolcularımız bu üç merkeze de hızlı tren vasıtasıyla ulaşmış olacak. Böylece hem mevcut konvansiyonel trenlerimizle yolculuk yaptırdığımız yolcularımıza hızlı treni de tattırmış olacağız. Konforlu bir yolculuk olacak. Eskiden 15,5 saatte sürdürdüğümüz Denizli-İstanbul yolculuğu, hızlı tren bağlantısıyla yaklaşık 11 saatte gerçekleşecek. Aynı şekilde Eskişehir'den Ankara ve Konya'ya 1,5 saatte ulaşılabilecek." 

Tren dizisi 4 pulman, birer yemekli ve yataklı vagondan oluştuğunu dile getiren Bakır, toplam 250 yolcu kapasiteli Pamukkale Ekspresi'nin her gün Denizli-Eskişehir arasında sefer yapacağını, 21.55'te Eskişehir'den kalkıp 06.11'de Denizli'de olacağını kaydetti.

AA

Pamukkale Ekspresi Pamukkale Ekspresi sefere başladı