ÖZAK sosyal sorumluluk projesi

ÖZAK Global Holding sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor

Genel Emine Pile 19.05.2014
Özak Global Holding, Türkiye’nin iki önemli alanı eğitim ve sağlıkta kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına hız verdi
Diyarbakır'da bir lisede kütüphane kuran holding, aynı zamanda LÖSEV'e de destek verdi. Türkiye'de sağlıklı ve eğitimli genç nesiller yetiştirebilmek için kurumsal sosyal sorumluluk alanına el atan ÖZAK Global Holding, örnek projeleriyle öne çıktı. Önce ‘Düş Kütüphaneleri'ne sponsor olan holding, sağlık alanında da LÖSEV'e destek amacıyla 23 Nisan'da düzenlediği resim yarışması ile çalışan çocuklarının LÖSEV ile tanışmasına vesile oldu.   

Turizm, tekstil ve gayrimenkul gibi sektörlerde lider şirketleriyle ülke ekonomisine yön veren Özak Global Holding, sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle de dikkat çekiyor.  Bir süre önce İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü'nün sosyal sorumluluk projesi olan “Düş Kütüphaneleri”ne sponsor olan ÖZAK Global Holding, Diyarbakır Kulp Lisesi'nin kütüphanesinin kurulmasını sağladı. Kütüphaneye kitap desteği de sunacak olan holding, öğrencilerin gelişimine destek oluyor. 

LÖSEV için resim yarışması

Holding, eğitim alanındaki kurumsal sosyal sorumluluk anlayışına sağlık alanında başlattığı ‘LÖSEV için el ele bütün çocuklar geleceğe' konulu resim yarışmasını da tamamladı. Okul öncesi, ilk ve ortaokul seviyesinde üç kategoride öğrencilerin katıldığı yarışmada çizilen her resim için ÖZAK Global Holding'ten LÖSEV'e bağış amacıyla satın alınan ürünler çocuklara hediye edildi. Resim yarışmasına katılan tüm çocuklara küçük yaşlarında gösterdikleri büyük destekler için birer teşekkür sertifikası takdim edildi.   

Resim yarışmasının yanı sıra holding çalışanlarına LÖSEV'in faaliyetleri ile projeleri tanıtarak sağlıklı nesillerin yaşama katkı sağlaması için bilinç oluşturdu.

 

ÖZAK Global Holding ÖZAK Global Holding sosyal sorumluluk projesi