Ordu-Giresun Havalimanı,

Ordu-Giresun Havalimanı ne zaman açılıyor?

Genel Emine Pile 19.05.2015
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Cuma günü açılacak olan Ordu-Giresun Havalimanı'nı inceledi ve inşaatın son durumu hakkında bilgi aldı.
Türkiye'nin deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğiyle dikkatleri üzeri üzerine toplayan Ordu-Giresun Havalimanı, 22 Mayıs Cuma açılıyor. Söz konusu havalimanında incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan ve yüklenici firma yetkililerinden Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının son durumu hakkında bilgi aldı.

CANİKLİ, ALANI İNCELEDİ VE TEDBİRLERİ GÖZDEN GEÇİRDİ 

Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının pist, apron, terminal binası, kule ve diğer birimlerini gezen ve incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 22 Mayıs 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek açılış töreninin yapılacağı alanda da incelemelerde bulunarak, alınan tedbirleri gözden geçirdi.

AÇILIŞ İHTİŞAMINA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

Ordu ve Giresun Valileri ile birlikte Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Ordu-Giresun Havalimanı, hep rüyasını gördüğüm bir yatırımdı. 1996 yılında Ordu ve Giresun halkı kendi arasında para toplayarak, havalimanı inşaatını başlatıyorlar. Tabii bu tür büyük yatırımların vatandaşın katkılarıyla olması mümkün değil, son derece profesyonelce yapılması gerekiyor. Yapılan sadece temizliktir. İnşallah Cuma günü görkemli bir açılışla, bu yatırımın ihtişamına yakışır bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın Başbakanımızın teşrifleriyle açılışını gerçekleştireceğiz” dedi. 

Ordu-Giresun Havalimanı Nurettin Canikli