Orgi

Ordu-Giresun Havalimanı 2 milyon yolcuya ulaştı

Genel 02.11.2017 09:05

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı günden itibaren 2 milyon yolcuya hizmet verdi.

Gülyalı ilçesinde temeli 2011'de atılan ve 22 Mayıs 2015'te  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı, daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalan  yöre halkına ulaşımda büyük kolaylık sağladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, gazetecilere yaptığı  açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı'nı bu yıl 1 milyon yolcunun kullandığını  belirterek, toplamda da 2 milyon yolcuya ulaşıldığını söyledi.

Deniz üzerine inşa edilen havalimanına çok yoğun talep olduğunu  vurgulayan Çanak, Ordu-Giresun Havalimanı'ndan günlük ortalama 10 sefer  düzenlendiğini kaydetti.

Çanak, havalimanından iç hatlarda İstanbul, Ankara, İzmir ve  Antalya'ya, dış hatlarda ise Almanya'nın Köln kenti ve KKTC'ye sefer düzenlendiği  ifade ederek, özellikle bu yılın ilk 10 ayında 1 milyon yolcu kapasitesine  ulaşılmasının çok sevindirici olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin prestij projelerinden birine sahip oldukları için  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Çanak, sözlerini şöyle  sürdürdü:

"Tamamen Türk mühendislerinin eseri olan bu havalimanımızla ne kadar  gurur duysak azdır. Havalimanı kısa süre içerisinde bölgemizin de kaderini  değiştirdi. İki ilin 50 yıllık hayalinin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız  sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese çok  teşekkürler ediyorum."

Çanak, özellikle yurt dışına düzenlenen seferlerin iptal olmaması için  bölge halkına, Ordu-Giresun Havalimanı'nı daha sık kullanmaları çağrısında  bulunarak, yurt dışına çıkacakların öncelikli tercihlerinin Ordu-Giresun  Havalimanı olmasını beklediklerini söyledi.