Numan Kurtulmuş'un doğduğu ev

Numan Kurtulmuş, doğduğu evde çocukluğunu anlattı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 07.05.2015
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, doğduğu evin bahçesinde ilk kez çocukluk yıllarını anlattı.
Ünye'deki yazlık sinemada Ünye gazozları eşliğinde geceleri film seyrettiklerini söyleyen Kurtulmuş, Ünye günlerinin çok güzel ve keyifli geçtiğini belirtti.

1959'da Ordu'nun Ünye ilçesindeki Abdullah Haznedar Evi'nde dünyaya gelen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, çoçukluk yıllarına ilişkin anılarını paylaştı. Yardımseverliği, edebi ve tevazusuyla bir neslin yetişmesinde büyük emeği geçen rahmetli babası İsmail Niyazi Kurtulmuş'un kendisiyle aynı ismi taşıyan dedesi Numan Kurtulmuş'la beraber yaklaşık 80 yıl önce İstanbul'un Fatih semtindeki bir apartmana taşındıklarını anlatan Numan Kurtulmuş, "Ama köklerimiz burası" dedi.

Çamurlu Mahallesi'ndeki "Paşabahçe" olarak bilinen yerdeki Abdullah Haznedar Evi'nin denize bakan odasında doğduğunu ilk kez açıklayan Kurtulmuş, çocukluğunda her yaz İstanbul'dan Ünye'ye geldiklerini ve 2-3 ay kaldıklarını söyleyerek, "Bazen o eski Samsun vapurları vardı, buraya kadar gelir, Ünye'de açık denizde vapur durur, ondan sonra halattan iskeleler aşağı salınır, biz de küçük motorlara binerek buraya gelirdik. Yazın buraya gelmeyi iple çekerdik. Çok keyifli, son derece güzeldi" dedi.

Kurtulmuş seçilirse ilk kez milletvekili olacak

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi çalışmalarına memleketi Ordu'da devam ediyor. 

Numan Kurtulmuş Numan Kurtulmuş ev Numan Kurtulmuş doğduğu ev