nihat doğan ağlıyor

Nihat Doğan'a suç duyurusu

Genel Nafiz Akyüz 16.02.2015
Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili yorumuyla milyonların tepkisini çeken şarkıcı Nihat Doğan için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından yazdığı tweetlerle tepki çeken şarkıcı Nihat Doğan hakkında, "ölen kişinin hatırasına hakaret" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. 
Sosyal medyada yağan tepkiler üzerine Özgecan cinayetiyle ilgili mesajını geri çeken Nihat Doğan, kendisini kurtaramadı. İlk olarak Survivor kadrosundan çıkarılan, Galatasaray üyeliğinden de ihraç  edileceği söylentileri yayılan Doğan hakkında bir de suç duyurusunda bulunuldu. Avukat Rahmi Kurt, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu. 
Dilekçede, Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesinin kamuoyunu derinden sarstığı aktarılarak, şarkıcı Nihat Doğan'ın Twitter'da yazdığı bir mesajla tamamen farklı bir tutum takındığı savunuldu. 
Nihat Doğan'ın, "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın" şeklinde bir tweet yazdığı belirtilen dilekçede, "Bu tweetle sanki cinayet kurbanı Özgecan Aslan, mini etek giydiği için bıçaklanıp tecavüz edilip yakılması normalmiş gibi bir tavır sergilemiştir. Bu suretle şüpheli, suç işleme düşüncesini tahrik ve teşvik etmiştir" değerlendirmesinde bulunuldu. 
Dilekçede, Doğan'ın, "ölen kişinin hatırasına hakaret", "suç işlemeye tahrik ve teşvik" ile "devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına hakaret" suçlarından yargılanıp cezalandırılması talep edildi. 

nihat doğan özgecan aslan twetter