new york metrosunda bekleyenler

New York metrosunun durumu içler acısı

Genel İrfan Sisli 03.08.2015
Dünyanın en kalabalık metropollerinden New York’da her gün binlerce insanı taşıyan metronun durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor.
New York metrosu çok eski teknoloji kullanıyor. Yenileme ve geliştirme çalışmalarının neredeyse hiç yapılmadığı metro sistemi artık iflas etmek üzere. Yalnızca teknik anlamda değil, temizlik, güvenlik gibi konularda da oldukça yetersiz. Kullanan herkes istasyonların pisliğinden, güvensizliğinden, yavaş ve düzensiz gelen araçlardan şikayetçi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=new+york+metrosu'>new york metrosu</a> sinyalizasyon birimindeki cihazlar ve çalışanlar

Yaklaşık 100 yaşındaki sinyalizasyon sistemlerinin kullanıldığı kontrol odaları adeta bir antikacıyı andırıyor.

istasyona yaklaşan metro treni

Yaşanan sorunların en büyük sebebi New York Büyükşehir Ulaşım Otoritesi MTA'nın parasının olmaması. Ödenek için New York Eyaletine yaptığı başvurulara bir türlü cevap alamayan MTA sonunda çareyi bir video çekerek yayınlamakta buldu. Kurum bu sayede Eyaleti utandırarak para alabilmeyi umuyor.

Metro sisteminin eski ama güvenli olduğu belirtilen videoda trenlerle ilgili bilgileri kalem kağıtla not alan memurlar ve 1930'lardan kalma bilgi panosu dikkat çekiyor.

metronun tarihi haberleşme ekipmanları

new york metrosu