Necmi Çiçekçi ve Hanefi Söztutan

Necmi Çiçekçi ve Hanefi Söztutan 'Evet Mitingi'ndeydi

Genel 08.04.2017 17:21

15 Temmuz Demokrasi Marşı’nın söz yazarı Hanefi Söztutan ve bestecisi Necmi Çiçekçi, Yenikapı’da yapılan mitingde Demokrasi Marşı ile halkı coşturdu.

İstanbul bugün yine tarihî günlerinden birini yaşıyor. "Evet Platformu" tarafından düzenlenen "İstanbul Buluşması" ile vatandaşlar Yenikapı Miting Alanı'nı doldurdu. "Aşkımız memleket, millet için evet" sloganıyla düzenlenen buluşma için vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Anadolu ve Avrupa yakasından otobüs, marmaray, metrobüs, metro ve deniz yoluyla Yenikapı Etkinlik Alanı'na geldi. Alan, ellerinde Türk bayrakları ve "Evet" yazılı flamalar taşıyan vatandaşlarla tamamen doldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yenikapı'da yapacağı mitinge Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi'nden gelen davet üzerine 15 Temmuz Demokrasi Marşı'nın söz yazarı Hanefi Söztutan ve marşın bestecisi Necmi Çiçekçi ve marşı seslendiren Gürkan Kömürcü de katıldı. Büyük İstanbul Mitingi'nde vatandaşlar Demokrasi Marşı ile coştu. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından önce Hanefi Söztutan, Necmi Çiçekçi ve Gürkan Kömürcü sahneye çıktı. Kömürcü, sahnede vatandaşlarla birlikte marşı seslendirdi.

"Evet Platformu" tarafından düzenlenen "İstanbul Buluşması" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın alana gelmesiyle başladı.

Konuşmaların öncesinde sanatçı Uğur Işılak "Evet diyoruz", Hanefi Söztutan "Demokrasi Marşı", Arif Nazım "Ayağa kalk İstanbul", "Evet diyeceğiz", Ceyhun Çelik "Tabii ki evet" ve Eşref Ziya Terzi "Karanlık bizi sevmiyor" adlı şarkı ve şiirleri seslendirdi.