necmi cicekci

Necmi Çiçekçi 'Darbeyi ve akıl hocalarını lanetliyorum'

Genel Uğurcan Tokay 18.07.2016
Fikirevim Ajans Başkanı Necmi Çiçekçi, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain saldırıyı sert bir dille kınadı, demokrasi ve özgürlüğün kazandığını söyledi.
"15 Temmuz gecesi Türk milleti tarihi boyunca yaşamadığı bir hainliği gördü, dünya ise bugüne dek görülmemiş bir alçak terör saldırısına tanıklık etti. Milletçe yaşadığımız o zor geceyi dünya tarihi, Türk milletinin demokrasi ve özgürlük zaferi olarak yazdı.

Üç kıtaya hükmetmiş, asırlar boyunca hiç kimsenin boyunduruğu altına girmemiş ve vatanını kanı ile müdafaa etmiş bir milletin torunları, 15 Temmuz gecesi de aynı imanla, cesaretle ve birlikle özgürlüğüne pranga vurmak isteyen hainlere karşı koyduk.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli, ferasetli yönetiminde, Başbakan Binali Yıldırım'dan, muhalefet partilerine ve tüm Milletvekillerine kadar büyük bir karşı duruş sergilendi. Şükran borçluyuz.

necmi çiçekçi

Tüm dünyanın gözleri önünde tanklara, uçaklara göğsünü gererek, imanıyla ve cesaretiyle mücadele eden şanlı milletimiz bir kez daha özgürlüğü için canını feda edebileceğini gösterdi. Bu büyük millete böylesine aşağılık bir hainliği yaparak, devletin silahıyla millete saldırarak, kardeşi kardeşe vurdurmak isteyen hain teröristlerin ve bağlı oldukları alçak örgütü şiddetle lanetliyorum ve cezalarının en ağır şekilde biran önce verilmesini bekliyoruz.

Asla unutmayacağımız o gece, milletin iradesine darbe vurulmasını engelleyen ve bugün bizlerin özgürce hayatımıza devam edebilmesini sağlayan sevgili arkadaşım, dostum Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok başta olmak üzere tüm şehit kardeşlerimize Allahü tealadan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu hain girişime göğsünü gererek karşı koyan büyük milletimize, şanlı polisimize ve milletin yanında olduğunu gösteren askerlerimize, o gün canla başla çalışan tüm medya kuruluşlarımıza ve üzerlerine bomba yağarken demokrasi için mücadele eden tüm meclis üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine inançlı, cesur ve vatanına, özgürlüğüne bağlı bir milletin neferi olduğum için de tarif edilmez bir mutluluk duyuyorum.

Cenab-ı Hak bizlere bir daha böyle kötü günler yaşatmasın, bu büyük milletin koruyucusu olsun ve ülkemize zeval vermek isteyen bu alçaklara, onların Amerika'daki akıl hocalarına asla geçit vermesin. Kahreylesin"

 

necmi çiçekçi fikirevim