imkon

Ne olursa olsun yılmayacağız, dik duracağız

Genel Emine Pile 29.06.2016
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınadı.
Tellioğlu, “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak için uğraşanlar asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Tellioğlu, İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtirken, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.

SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Birçok milletten yolcunun hep birlikte bulunduğu dış hatlar terminalinde gerçekleştirilen patlamaların hedefinin tüm insanlık olduğunun altını çizen Tellioğlu, "Bayram arifesinde, ülkemizin İsrail ve Rusya ile barış yoluna gitmesinden rahatsız olanların, hiçbir manevi dine bağlı ve saygısı olmayan dış güçlerin içerideki uşakların yaptığı bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacı, Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyoruz. Her ne olursa olsun yılmayacağız, ülkemizin huzuruna kastedenlerin karşısında her daim hep birlikte duracağız.  Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Tahir Tellioğlu terör imkon