Mustafa Yaman

Mustafa Yaman: Balıkesir yükselen yıldız oluyor!

Genel Zeynep Karabağ 07.05.2015
Balıkesir'de gerçekleştirilen 7. Gelişen Kentler Zirvesi'nde Balıkesir Valisi Mustafa Yaman da konuştu.
Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir'de düzenlenen 7. Gelişen Kentler Zirvesi'nde şunları söyledi;

"Kentlerin başarı hikayesinin temelinde illerdeki birlik yatıyor. Biz de Balıkesir olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızda Marmara ve Türkiye'nin yükselen yıldızı olmaya gayret sarf ediyoruz. Türkiye son dönemde değişim içerisinde, kentleşme bu değişimin en önemli öğelerinden biri. Kentleşme sadece nüfus hareketi değildir. Saniyeleşme ve kentleşeme süreci toplumun da yaşam kalitesini idare eden bir olgudur. Tüm şehirlere yapılan hizmetlerin üç ayakla yönetilmesi gerekiyor, kamu, özel sektör ve akademi...

Balıkesir, İstanbul, Bursa gibi büyük sanayi bölgelerine yakınlığı, büyüyen sanayi merkezlerine önemli bir alternatif oluşturmaktadır. Bursa, Balıkesir, İzmir güzergahı büyük ölçekli kamu yatırımlarıyla Balıkesir'in gelişim dinamitlerini önemli ölçüde etkiliyor.
 
Değerli yatırımcılarımız ülkemizin vizyonunda yani yeni Türkiye'nin vizyonunda yerinizi almanız ve Balıkesir'den bu hedefe yürümeniz için biz bu şehri yönetenler olarak sizlere tüm kolaylıkları sağlayacağımızı bilmenizi arzu ediyoruz."

Mustafa Yaman