Murat Kurum

Murat Kurum: Millet gücümüzü dünyaya kanıtladı

Genel Zeynep Karabağ 20.07.2016
Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, “Yabancı yatırımcı ‘Türkiye’de Arap baharı olur mu?’ diye soruyordu. Millet Türkiye’nin gücünü dünyaya kanıtlamış oldu
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün darbe girişimine en güzel cevabı milletin verdiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Ülkemiz demokratik bir ülkedir. Bu millet böyle bir kalkışmaya izin vermez" dedi. Kurum, "Yurtdışı seyahatlerimizde bir araya geldiğimiz yabancı yatırımcılar 'Türkiye'de Arap baharı olur mu?' diye sorduklarında onlara 'Bizde hükümet seçimle gelir, seçimle gider. Türkiye'de hiçbir zaman böyle olaylar yaşanmaz. 30-40 yıl öncede kaldı bunlar' diyorduk. Bunu da dünyaya ispatlamış olduk" dedi. En gelişmiş Avrupa ülkelerinin bile böyle bir başarı gösteremeyeceğini anlatan Kurum, "Hiçbir ülke böyle bir güçle vatanına sahip çıkamaz, böyle bir olayın altından kalkamaz" diye konuştu.

İnadına çalışacağız

Eskisinden daha güçlü bir Türkiye için birlik içinde çalışılması gerektiğini anlatan Kurum, "Daha çok çalışacağız. Yatırımlarımıza hiç hız kesmeden devam edeceğiz. Bu saatten sonra var gücümüzle çalışmak tek görevimiz" dedi. Kurum, "İnşaat sektörü itidalli davranıyor. Yüklenicilerimiz işine devam ediyor. Pazartesi günü itibarıyla herkes işinde gücünde" şeklinde konuştu.

Meydanlardayız

15 Temmuz gecesi Türk milletinin mücadelesiyle darbe girişiminin püskürtüldüğünü belirten Murat Kurum, şöyle devam etti: "Bu millet demokrasi için savaş verdi. Kadın-erkek, yaşlı-genç, çolukçocuk meydanlardaydı. Biz de o hain kalkışmanın olduğu geceden bu yana sokaklarda, meydanlardayız. Tüm Emlak Konut çalışanlarımızla birlikte, olmamız gereken yerde mücadelemize devam ediyoruz. Bu mücadeleye her zaman canımız pahasına devam edeceğiz."

Murat Kurum emlak konut Fetullahçı Terör Örgütü fetö