Murat Hazinedar

Murat Hazinedar'ın Boğaz manzaralı villa aldığı iddiası!

Genel Zeynep Karabağ 17.07.2015
Akşam gazetesinde yer alan haberde Murat Hazinedar'ın belediye başkanı olduktan sonra boğaz manzaralı ev aldığı iddia ediliyor. İşte o haber;
Ataşehir'de CHP'li Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi'nin sahip oldukları akılalmaz servetin yankıları sürerken, Beşiktaş Belediyesi'nde de bir skandal patlak verdi. 

SERVETİNİ KATLADI 

Avukat Murat Hazinedar, 30 Mart 2014'teki mahalli seçimlerde CHP'den Beşiktaş Belediye Başkanı oldu. Hazinedar başkan olmadan önce üzerine kayıtlı iki gayrimenkul bulunuyordu. Hazinedar, başkanlıktaki daha birinci yılını doldurmadan Beşiktaş'ta biri Boğaz manzaralı villa ve biri de arsa olmak üzere piyasa değeri 10 milyon civarında 2 adet gayrimenkul daha satın aldı. 

murat haznedar

Kendine anında imar izni 

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi Itrı Sokak'da bulunan gayrimenkullerden ilki Boğaz manzaralı 632 metre karelik arsa. Kayıtlarda, Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar‘ın yüzde 50 ortak hissedar olarak görüldüğü arsanın piyasa değeri 4-5 milyon lira civarında. Hazinedar, arsanın değerini katlamak için de 27 Mayıs'ta Beşiktaş Belediyesi'nden imar izni verdi.   

Villaya 5.5 milyon lira

Murat Hazinedar, arsayı aldıktan 19 gün sonra hemen bitişiğindeki parselde bulunan villayı da satın aldı. Hazinedar tamamı kendi üzerine kayıtlı olan villaya 5.5 milyon lira ödedi. 

Murat Hazinedar