mipim 2016 istanbul maketi

MIPIM’deki İstanbul Çadırı tam gaz!

Genel Uğurcan Tokay 16.03.2016
Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM 2016 Fuarı'na İstanbul Çadırı damga vuruyor.
Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MIPIM 2016 Fuarı'na İstanbul damga vuruyor. 700 metrekare büyüklüğe yakın dev çadırıyla adeta organizasyonun parlayan yıldızı olan İstanbul, katılımcılardan yoğun ilgi görüyor.

Maketler göz doldurdu

96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi ve kenti anlatan etkileyici tanıtım filmi, ziyaretçilerin başını döndürüyor. Ayrıca yapımına hızla devam edilen 3. Havalimanı, açılışına çok kısa bir süre kalan Avrasya Tüneli ve inşası süren İstanbul Finans Merkezi maketleri de çadırın gözdelerinden.

Çadır şov var

Türk yatırımcıların birçok toplantıyı gerçekleştirdiği İTO Çadırı, Paris ve Londra çadırlarının tam ortasında yer almakta. Geçtiğimiz yıl çadırın büyüklüğü 300 metrekare olunca, İTO'ya gelen talepler doğrultusunda alan genişletildi.

Bakan tek tek dolaştı

İstanbul Çadırı dışında Türkiye'den birçok ülke fuarın içerisinde stant açmış durumda. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın fuara katılması ve tüm Türk firmaları tek tek ziyaret etmesi, fuarda sektör adına yaşanan en önemli gelişmelerden birisi oldu. Bakan Sarı, tüm Türk firmalarının burada olamsı gerektiğini ve bakanlık olarak fuarlara katılım konusunda desteklerini esirgemediklerini söyledi.

Sektöre olan güvenini yineledi

Ayrıca ziyaretçi olarak bu yıl MIPIM'e gelen birçok Türk yatırımcı da önümüzdeki yıl stant açmak için şimdiden girişimlere başladı. İlk 2 günün sonunda başta İstanbul Çadırı olmak üzere Türkler fuarda adından söz ettirdi. Özellikle bakan Sarı'nın fuarı ziyaret etmesi ve gayrimenkul sektörüne çok güvendiğini söylemesi yatırımcıları motive etti.

Uğurcan Tokay MIPIM'den bildirdi...

mipim 2016 istanbul çadırı mipim 2016 ito çadırı mipim 2016 türk firmalar