Mimar Sinan

Mimar Sinan'ın eserleri sergilenecek!

Genel Zeynep Karabağ 07.04.2015
Mimar Sinan, ölümünün 427. yılında Tophane-i Amire KSM’de düzenlenecek olan Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi ile anılıyor.
Mimarlık tarihimizin en önemli simgesi olan Mimar Sinan hakkında bugüne kadar düzenlenmiş olan bu en kapsamlı ve multi-teknolojik serginin açılışı öncesinde, basın mensuplarına özel bir basın toplantısı ve sergi gezisi organize ediyoruz.

10 Nisan Cuma sabahı Tophane-i Amire KSM'de düzenlenecek olan basın toplantısında, “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi'nin Danışma Kurulu'ndan Mimar Prof. Dr. Demet Binan, Mimar Prof. Dr. Suphi Saatçi, Tarihçi Prof. Dr. Haluk Dursun ve Mimar Cengiz Bektaş ile allevents Yönetim Kurulu Üyesi Osman Murat Akan, Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Yalçın Karayağız ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil siz değerli basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

Topantıda ayrıca Türk Hava Yolları ana sponsorluğunda ve Sony teknoloji sponsorluğunda gerçekleştirilen “5 Asır Sonra Sinan'ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul” belgeselinin de basın lansmanı gerçekleştirilecek. Toplantının ardından basın mensupları ile birlikte “Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri” sergisi gezilecek.

Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi basın toplantısı ve sergi gezisinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Konu: Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi Basın Toplantısı ve Basına Özel Sergi Gezisi
Tarih: 10 Nisan 2015, Cuma
Saat: 10:00-12:30
Adres: Tophane-i Amire KSM / Boğazkesen Cad. Defterdar Yokuşu No: 2 Tophane, Beyoğlu - İstanbul.

PROGRAM:

10:00 - 10:30 Kayıt ve kahvaltı

10:30 - 11:30 Basın toplantısı

Konuşmacılar:
Mimar Prof. Dr. Demet Binan
Mimar Prof. Dr. Suphi Saatçi
Tarihçi Prof. Dr. Haluk Dursun
Mimar Cengiz Bektaş
allevents Yönetim Kurulu Üyesi Osman Murat Akan
Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Yalçın Karayağız
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil 

11:30 - 12:30 Sergi gezisi

Mimar Sinan