Midwood İstanbul

Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin temeli yarın atılıyor

Genel Zeynep Karabağ 29.10.2016
Dünya sineması için büyük bir imza olduğuna inanılan, İstanbul Midwood Film Stüdyo Kompleksi inşaatının temeli bu Pazar, 30 Ekim 2016’da atılacak.
Hollywood, Bollywood ve Avrupa sinemasına dünya standartlarında film stüdyoları ve ekipmanları temin edecek olan, gelişen Türk dizi ve film sektörüne de destek vermeyi amaçlayan, büyük bir dünya projesi, Büyükçekmece'de hayata geçiyor...

5 yıl süren çok titiz ve detaylı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan, dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün kalbinin atacağı Midwood, Avrupa'nın en büyük film platosu ve dünyanın en önemlileri arasında olma özelliği taşıyor. 

825 milyon lira yatırımla 505 dönümlük arazide konuşlanacak olan dev kompleks; 21 ayrı stüdyo ve 17 açık set alanı, 18 imalat atölyesi ve çekim için ihtiyaç duyulan tüm ekip, ekipman ve servisleri ile sinema, dizi ve reklam çekimlerine eşsiz ortamlar sunacak. 

Sinema sektörünün cazibe merkezlerinden biri haline gelecek olan Midwood'un stüdyolarını gezmeye gittiğinizde aynı zamanda sinema müzesi, dünyaca ünlü sanatçıların ve misafirlerinin konaklayacağı 7 yıldızlık ünitesi, anaokulundan üniversiteye kadar bir eğitim vadisi, tematik eğlence parklarının ve yeme-içme ünitelerinin bulunduğu dev bir kompleks ile de karşılaşacaksınız.

Açıldığı ilk yıl 1 milyon kişiyi ağırlamayı hedefleyen Midwood, sinema sektöründen eğitime kadar birçok sektöre ivme kazandırarak Türkiye'ye döviz girdisi sağlayacak ve turizm çeşitliliğini arttıracak.

Büyükçekmece Belediyesi arazisi üzerinde ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün öncülüğünde, Ahmet San'ın geliştirdiği ve ortaklarıyla birlikte oluşturduğu Midwood A.Ş.'nin gerçekleştirmekte olduğu bir dünya projesi olan Midwood'un 30 Ekim Pazar günü yapılacak temel atma töreni saat 13.00'da yapılacak.

Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi Midwood İstanbul sinema dünyası