Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç

Meydan projesi ile Maltepe’nin çehresi değişiyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 04.05.2015
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, hayata geçirilmesi planlanan meydan projesi ile Maltepe’nin çehresinin değişeceğini belirtti.
"Mahalle Buluşmaları” Bağlarbaşı Mahallesi ile devam etti. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği buluşmaya, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları, Maltepe Belediyesi birim müdürleri, Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Ali Galip Yurduseven ve vatandaşlar katıldı. Altyapı, imar, kentsel dönüşüm, otopark ve ulaşımla ilgili sorunların konuşulduğu toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kılıç, “Sizlere Maltepe Meydan Projesi'nden de bahsetmek istiyorum. Bu kapsamda Merkez Cami'nin olduğu alanı kamulaştırarak, orada yeşil bir alan oluşturacağız. Ayrıca caddemizdeki binaları kentsel dönüşüme sokarak, burayı bir cazibe merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Modern bir meydana da kavuşacak Maltepe'de, trafiği de yer altına almayı düşünüyoruz. Esnaf kan ağlıyor, iyi kazanamadığını söylüyor ki haklılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile de konuyu konuştum. ‘Böylesi bir proje yapılırsa orası 3 sene Afganistan trafiğine döner' dedi. Bunu göğüsleyip, modern bir meydana kavuşmalıyız” diye konuştu.

“Sosyal tesis kurulacak”

Gençler, engelliler ve emekliler için ucuz hizmet veren sosyal tesislerin Maltepe'de de olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Kılıç, şöyle konuştu: “Emekliler başta olmak üzere vatandaşlarımız için daha ucuza hizmet alabilecekleri bir sosyal tesis kurmak için kollarımızı sıvadık. Vatandaşlarımızın da, yapmış olduğumuz projelere sahip çıkması gerekiyor. Merkezde bir tiyatro salonu vardı, şimdi yok. Neden yok? Soruyorum. Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'Expo projesi için de sizlerden 40 bin imza istiyorum. Maltepe'nin işsizliğine çözüm bulacak bu projeye ne kadar destek vereceksiniz görmek istiyorum. Sorunlarınıza sahip çıkıp çıkmadığınız, bu seçim döneminde vekillere M'Expo'yu önerdiğiniz zaman göreceğim.”

Kılıç, minibüslerle ilgili uyarıların yeterli olmadığını ve kendisinin de hız yapan minibüslerle karşılaştığını belirterek, “Bu konuda odamızla görüşmeler yapıyorum. Gerekirse eğitim yapalım dedik. Odamız da haklı olarak bu hataları yapan minibüslerin plakalarının alınmasını istiyor. Böylelikle çözüm üretebiliriz diyorlar” şeklinde konuştu. Başkan Kılıç toplantının ardından, bölgedeki esnafları ziyaret etti ve işe gitmek üzere durakta bekleyen vatandaşlarla sohbet etti.  

Maltepe Meydan Projesi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç