çevik kuvvet tarafından gözaltına alınan çalışan

Mersin’deki yıkıma çevik kuvvet müdahale etti

Genel İrfan Sisli 01.08.2015
Bir restoranın bahçesinde gerçekleştirilen yıkım işleminde, belediye ekipleriyle iş yeri çalışanları arasında olaylar çıktı.
Zabıta ekipleri Adnan Menderes Bulvarı'ndaki bir restoranın kaçak yapı olduğu belirlenen bölümünü yıkmak için iş yerine gitti. Bu sırada belediye görevlileriyle yıkımı engellemek isteyen restoran çalışanları arasında tartışma başladı.

yıkım yapan iş makinesi

Çalışanların direnmesi üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi çağrıldı. Yıkıma engel olmak için polis ekiplerine de direnen çalışanlardan 10'u gözaltına alındı. Olaylar sırasında hafif yaralanan 2 kişi de ambulanslarda tedavi edildi.

Binadaki malzemelerin tahliye edilmesinin ardından belediye görevlileri yıkıma başladı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=mersinde+y%c4%b1k%c4%b1m'>mersinde yıkım</a> yapan iş makineleri polis ve zabıta ekipleri

Restoranın sahiplerinden Uğur Tomak, gazetecilere yaptığı açıklamada, iş yerine yüksek miktarda masraf yaptıklarını söyledi. 

Büyükşehir Belediyesinin emeklerini hiçe saydığını iddia eden Tomak, “Eşyalarımızı bile çıkarmadan yıkım işlemine başladılar. Her şeyin bir karşılığı ve en çok da vermiş olduğumuz emek var. Burada çalışan onca kişinin emeği ziyan edildi. Bu saatten sonra yasal işlemleri başlatacağız” diye konuştu.

mersindeki yıkım sırasında gözaltına alınan işçi

Belediye yetkilileri de imar planında yol ve yeşil alan olarak geçen bölümün işgal edilmesi üzerine yıkımla ilgili karar alındığını ancak iş yeri sahiplerinin yürütmenin durdurulması istemiyle Mersin 2. İdare Mahkemesine başvurduğunu bildirdi. Yetkililer, mahkemenin talebin reddine karar vermesi üzerine yıkımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

mersinde yıkım