Mersin Stadyumu

Mersin Stadyumu'ndan Beşiktaş'a davet!

Genel Emine Pile 07.03.2015
Stat inşaatı süren ve statsız kalan Beşiktaş’a Mersin Stadyumu’nun ev sahipliği yapabileceği bildirildi.
Süper Lig'in ilk haftasında zemin sorunu nedeniyle bakıma alınan ve yoğun çalışmayla hazır hale getirilen Mersin Stadyumu'nun, stat inşaatı süren Beşiktaş'a ev sahipliği yapabileceği bildirildi

Kentte 2013 yılında gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan 25 bin kişilik Mersin Stadyumu'ndaki zemin sorunu uzman çim firmaları tarafından "arena" tipi stadyumların standartlarına kavuşturuldu. Stadyumun güneş almayan noktalarındaki çimler de güneş panelleri aracılığıyla büyütüldü.

Bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığı, ek olarak havalandırma sistemlerinin eklendiği stadyum, maçlara ev sahipliği yapacağı günü bekliyor.

Tarakçı, her bir tribünde 45 bin metreküp havayı sirküle edebilecek şekilde sistemin kurulduğunu ve yapay güneş sistemiyle çimlerin büyütüldüğünü ifade ederek, "Bunların devreye girmesiyle inanılmaz bir ivme kaydettik. Şu anda sıkıntılı olarak gördüğümüz güney kesimde kök seviyemiz 12-13 santimetre. Yani müsabaka oynanabilir hale geldi" diye konuştu.

Çim bakımının stadyumlar için hayati önem taşıdığına vurgu yapan Tarakçı, bu konuda uzmanlarla çalışarak 8 Şubattan itibaren zeminin hazır hale getirildiğini kaydetti.

"BEŞİKTAŞ'A SAHAMIZI VEREBİLİRİZ"

Tarakçı, stadyumda maçların yeniden yapılacağı günü beklediklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

"Mersin Stadyumu'nun zeminini hem Mersin İdman Yurdu'nun hem de başka takımların maç yapabileceği hale getirdik. Aynı şekilde milli maçlarımızın oynanabileceği şekilde stadyumumuz hazırdır. A Milli maçlar olsun, alt kademe maçlar olsun burada çok rahat oynanabilir. Bu maçları alabileceğimizi ifade ediyorum. Beşiktaş'a da çağrıda bulunuyorum. Beşiktaş, çok rahat bir şekilde gelip stadyumumuzda oynayabilir. Bunu arzu ederlerse rahatlıkla sahamızı verebiliriz."

Tarakçı, Mersin'de çok sayıda sporsever olduğunu ve bu nedenle Beşiktaş'ın taraftar sıkıntısı çekmeyeceğini belirtti.

İHA 

Mersin Stadyumu Beşiktaş'ın oynayacağı stat