Mersin Şehir Hastanesi

Mersin Şehir Hastanesi günde 4 bin kişiye hizmet veriyor

Genel 11.02.2017 09:00

Mersin Şehir Hastanesi Yöneticisi Recep Aydın, hastanede düzenlediği basın toplantısında, Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili bilgiler verdi.

Mersin Şehir Hastanesinin Türkiye'nin oturduğu alan büyüklüğü ve yatak kapasitesi bakımından en büyük hastanesi olduğunu anımsatan Aydın, "Kademeli geçiş yaptık. O planda yataklı servislerimizi taşıdık. Ardından yoğun bakımlarımızı, ardından da polikliniği taşıdık. Hepsini deneye deneye hatasız gitmeye çalıştık. Bildiğim kadarıyla ufak tefek hatalarımız dışında ciddi bir hatamız olmadı." şeklinde konuştu.

"Maksimum 4 bin 55 hastaya baktık"

Günlük sağlık hizmetlerinden faydalanan hastalar hakkında da bilgiler veren Aydın, şöyle devam etti:

"Günlük ortalama 3 bin 850 ile 4 bin arasında hasta sağlık hizmetlerinden faydalandı. Maksimum 4 bin 55 hastaya baktık. Günlük yatış ve taburcu olduğunu düşündüğümüzde 100-115 civarı yatış olmakta. Belli bir taburcu da var tabii. Şu an yatan hasta sayımız yoğun bakımlar dahil 470 civarında. Bu bizim için ciddi bir rakam. Demek ki bu hastane bir ay sonra yatış ve taburcu düşünülürse bir ay içerisinde bin yatak dolmuş olacak gibi görünüyor. Yüzde 80 civarına ulaşacağız."

Aydın, hastaneye daha hızlı ve kolay ulaşım için belediye başkanlarından hastaneye yönelik toplu ulaşım hatlarının artırılmasını da istediğini söyledi. Programın sonunda gazetecilere, hastanenin çeşitli birimleri gezdirildi.