Otel Ali Sami Yen

Mecidiyeköy'e Ali Sami Yen Oteli geliyor

Genel Hüseyin Belibağlı 08.12.2014
Galatasaray yönetimi, Mecidiyeköy'de GS Store olarak hizmet veren 2 bin metrekarelik arsaya 16 milyon dolarlık harcamayla otel yapmanın hazırlığında
Ali Sami Yen Stadı'nın bulunduğu arazide daha önce GS Store olarak hizmet veren bölümün değerlendirilmesi ile ilgili olarak da genel kurul üyelerinden yetki alındı. Başkan yardımcısı Dursun Ali Özbek, ofis yerine otel yapımını daha doğru bulduklarını ve kulüp imkanları ile inşa edilecek otelin yıllık 5 milyon dolar gelir getireceğinin de altını çizdi. Maliyeti 16 milyon dolar tutacak 200 odalı ve 5 yıldızlı otelin adının da Ali Sami Yen olması önerisi de yapıldı. 

10 yıllığına satılacak

Cimbom'un otelcilik sektörünü iyi bilen yöneticisi Dursun Özbek'in başında olduğu çalışmaların ardından burada yapılacak bir otelin yıllık 5 milyon dolar gelir getireceği ön görüldü. Yönetim planına göre, otelcilik sektörünün dev şirketleri ile görüşmelerini sürdürülürken otel arazisi toplam 10 yıl için bir firmaya kiralanacak... 10 yıl için 50 milyon dolar isteyen yönetim, yapım maliyeti olan 15 milyon dolar düşüldükten sonra kasasına 35 milyon dolar koyacak.

Firma oteli inşa edip ardından 10 yıl işletmesinin sonrasında ise otel yeniden sarı-kırmızılı kulübe geçecek.

Yalımcan Sarpyel/Vatan

Otel Ali Sami Yen Galatasaray yönetimi Mecidiyeköy GS Store