mirasçı maymun

Maymunu mirasçı yaptılar

Genel Nafiz Akyüz 19.02.2015
Hindistan'da bir çift bütün miraslarını 9 yıldır evde besledikleri maymuna bırakma kararı aldı.
ESD - Hindistan'ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaletinin Raebareli kentinde yaşayan bir çift, evde besledikleri maymunlarını tek mirasçıları yaptı.

BBC'nin haberine göre, farklı dinlerden oldukları için evliliklerini onaylamayan aileleri tarafından dışlanan çift, geçtiğimiz günlerde önemli bir karar aldı. Vasiyetnamelerini hazırlayan çift miraslarını kendilerini dışlayan aile bireylerinden biri yerine 9 yıldır evlerinde besledikleri maymuna bırakmaya karar verdi.

Çocukları olmayan Hindu Brajeş Srivastava ve Müslüman karısı Şabista, maymunu 2005 yılında yaklaşık 8 dolara satın almadan önce uzun yıllar yalnız olduklarını söyledi. Şabista, annesi elektrik çarpması sonucu ölen maymun Çunmun'u yaklaşık bir aylıkken satın aldıktan sonra süt, meyve ve ev yemekleriyle beslediklerini anlattı.Çift, 2010'da Çunmun'u Bitti Yadav adlı dişi bir maymunla lüks bir düğünle evlendirdiklerini, o tarihten sonra iki maymunla birlikte yaşamaya başladıklarını ifade etti. Brajeş Srivastava, Çunmun'u evlat edinmelerinden beri işlerinin hep iyi gittiğini, ailesinin refaha erdiğini söyledi.

Çunmun'u evlatları gibi seven çift, maymunun bir dönem insanları ısırdığını, başvurdukları doktorun hayvanın dişlerini düzleştirerek insanları ısırmasını engellediğini aktardı.

Hindistan'da çok sayıda maymun sokak göstericileri tarafından insanları eğlendirmek için eğitilmesine rağmen, maymunların ev hayvanı olarak beslenmesine çok sık rastlanmıyor. 

hindistan maymun miras