Marshall, Hatay'ı renklerdirdi

Marshall, Hatay'ı renklerdirdi!

Genel Zeynep Karabağ 19.05.2015
Gri ve kasvetli tüm alanları renklendirmek için AkzoNobel Marshall Boya'nın dünya çapında başlattığı Renk Hareketi Projesi, Hatay'a ulaştı.
Ayrılık Çeşmesi Sokağı'nda başlayıp Yıldız Sarayı, Manisa-Kula, Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi ve Kastamonu'yla devam eden Renk Hareketi'nin Türkiye'deki son durağı Hatay'daki 40 asırlık Türk Yurdu Sokağı (Herod Caddesi) oldu. Ben de şehirleri renklendirerek insanların hayatına farklılık ve canlılık getiren bu proje kapsamında Hatay'daydım.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=AkzoNobel+Marshall+Boya'>AkzoNobel Marshall Boya</a>

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve AkzoNobel Marshall Boya Ülke Direktörü Petros Katsampouris'in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik kapsamında, elimizde fırça ve rulolarla Hatay'ın gri duvarlarını sokak sakinleriyle birlikte rengarenk boyadık.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=AkzoNobel+Marshall+Boya'>AkzoNobel Marshall Boya</a>

Çok kültürlülüğün adresi olan, binlerce yıllık tarihi boyunca 13 medeniyete ve üç semavi dine ev sahipliği yapan Hatay'da sadece sokaklara renk katmadık. Gündüz tarihi adresleri gezip, din adamlarından bilgiler aldık. Şehrin meşhur fotoğraf karesi olan, kilise çanı ile cami minaresinin aynı karede buluştuğu Katolik Kilisesi'nin avlusunda, Hatay'ın mezeleriyle ünlü mutfağını keşfettik. Akşam ise Hatay Yeni Mozaik Müzesi'ni gezip üyeleri arasında imam, papaz ve hahamın da  olduğu Medeniyetler Korosu'nun konserini izledik.

AkzoNobel Marshall Pazarlama İletişimi Müdürü Betül Değirmenci, "Renk Hareketi, sadece renklendirilen alanlara değil, hareketin bir parçası olan insanların hayatına da coşku, heyecan ve eğlence getiriyor. Binlerce yıllık tarihinde milyonlarca insana ev sahipliği yapmış bu şehrin sokaklarını bu kez Marshall renkleri ile canlandırmak ve izimizi bırakmak bizim için çok anlamlı" dedi.

Hürriyet/Gökhan Kimsesizcan

AkzoNobel Marshall Boya