marriot otel türkiye

Marriot, Türkiye’de 11 otel daha açacak

Genel Emine Pile 18.10.2017
Marriot Internatiol Avrupa Başkan Yardımcı License, “önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye’de 11 otel daha açacağız” açıklamasında bulundu.
Marriott International Avrupa Başkan Yardımcısı John Licence, Marriott International ve Er Yatırım iş birliğiyle hayata geçirilen Four Points by Sheraton otellerine ilişkin düzenlenen toplantıda, önümüzdeki döneme ilişkin yatırım kararları hakkında açıklamalarda bulundu.

"Önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye'de 11 otel daha açacağız”

Türkiye pazarının oda sayısı bakımından Avrupa'nın en büyük 5'inci pazarı olduğunu belirten Licence, "Önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye'de 11 otel daha açacağız. Bu, Türkiye'deki hızlı büyüme ve yayılma hedeflerimizin bir diğer göstergesi." ifadelerini kullandı

11 otelden 6'sı İstanbul'da açılacak

Açılacak 11 otelden 6'sının İstanbul'da olacağını bildiren Licence, "Four Points By Sheraton markamız da Türkiye'de muazzam bir büyüme kaydediyor. Yakın süreçte portföyümüze kattığımız Four Points İzmir ve önümüzdeki 3 yıl içerisinde açmayı planladığımız 3 diğer Four Points oteli ile de markanın Türkiye'deki değeri ikiye katlanacak." şeklinde konuştu.

"125 ülkede 6 bin 200'den fazla otel seçeneğimiz mevcut"

John Licence, bir yıl önce, Marriott International'ın Starwood Hotels & Resorts'u alarak dünyanın en büyük otel şirketi haline geldiğini ifade ederek, "Şu anda 125 ülkede 30 marka bünyesinde 6 bin 200'den fazla otel seçeneğimiz mevcut." dedi. 

Licence, Avrupa'daki tüm faaliyet alanlarında büyümelerini daha da hızlandırmayı planladıklarını bildirdi. 

Er Yatırım Müdürü Ferzan Çelikkanat da Türkiye'deki turizme özellikle şehir içi iş hoteli konseptiyle Four Points By Sheraton markasıyla katkıda bulunacaklarından dolayı çok heyecanlı olduğunu ifade etti. 

Çelikkanat, Marriot International ve Er Yatırım'ın Four Points by Sheraton markasıyla Türkiye'de orta ölçekli şehir içi iş otelciliğinde büyümeye devam edeceğini söyledi.

marriot ınternatiol marriot otel marriot otel istanbul türkiye pazarı marriot john license