Maltepe'de bir inşaat alanında meydana gelen toprak kayması

Maltepe'de inşaat alanında toprak kaydı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 05.08.2015
Maltepe'de bir binanın temel atma çalışmaları sırasında toprak kaydı; inşaatın bitişiğinde bulunan 4 katlı apartman tedbir amaçlı boşaltıldı.
Olay, saat 20.00 sıralarında Maltepe, İdealtepe Mahallesi Panaroma Sokak'ta meydana geldi. Yeni yapılan bir bina inşaatının temel atma çalışmaları sırasında toprak kaydı. Toprak kayması nedeniyle inşaattın perde beton için dikilen demirleri eğildi; yan binada oturan vatandaşlar duydukları ses sonrası sokağa döküldü.

Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine Maltepe Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, itfaiye ve polis sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri inşaat sahasının çevresine şerit çekerek önlem aldı; arama kurtarma erleri de burada incelemelerde bulundu.

Bir süre sonra olay yerine gelen Maltepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, inşaatın yanındaki binayı tedbir amaçlı boşalttı. Apartman sakinleri evlerinden önemli eşyalarını alarak binadan ayrıldı.

BİNA DA SARSILDI

Tahliye edilen apartmanda oturan Burcu Ünal, Burada kazı yapılıyordu. Birden ses duyuldu. Baktık aşağıya topraklar kaymış, demirler öne eğilmişti. Biraz bina da sarsıldı. Bunun üzerine üst kattaki komşular zabıtayı aradı dedi.

Haberler.com

Maltepe toprak kayması inşaat alanı toprak kayması