malatya yeşilyurt metruk bina yıkımı

Malatya Yeşilyurt'ta 201 metruk bina yıkıldı

Genel 27.07.2018 10:40

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre ve insan sağlığını tehdit eden toplam 201 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yeşilyurt'un nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık mahallelerinden olan Koyunoğlu Mahallesinde çevre ve insan sağlığını tehdit eden metruk binanın yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kent estetiğine uygun olmayan, tehlike arz eden, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binalara asla geçit vermeyeceklerini söyledi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden binaların yıkımına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Çınar, "Gerek halkımızın sağlığı ve güvenliği, gerekse de ilçemizin estetik görünümü açısından olumsuzluk oluşturan metruk binalara gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaların ilçemize ve hemşerilerimize zarar vermemesi ayrıca kent mimarisinde olumsuz görüntüler oluşturmaması için çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor" şeklinde konuştu.