Lütfi Elvan ve Feridun Bilgin

Lütfi Elvan görevini Feridun Bilgin'e devretti!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 07.03.2015
Lütfi Elvan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı görevini Feridun Bilgin'e devrettiğini açıkladı.
Deneyimli, bürokrasiyi ve bakanlığı iyi tanıyan bakanlık müsteşarının bu göreve getirilmesinin kendilerini memnun ettiğini dile getiren Elvan, bundan sonraki süreçte herkesin ekip ruhuyla çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının icracı ve önemli bir bakanlık olduğunu anlatan Elvan, "Dolayısıyla bakanlığımızın, hiç durmadan, yürüyerek değil, koşarak yoluna devam etmesi gerekiyor. Bu noktada Sayın Bakanımızın bu görevi vatanımıza ve milletimize koşarak hizmet etmeye devam edeceğine sonsuz inanıyorum" dedi.

Feridun Bilgin kimdir?

Bilgin, 1964'te Sivas'ta doğdu. 1985'te İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmasının ardından 1985-1987 yılları arasında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. İş hayatına 1986'da Devlet Planlama Teşkilatı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1991'de Planlama Uzmanı, 1992'de ise aynı yerde Grup Başkanı olmasını takiben aynı sene Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü görevine atandı. 

Bilgin, 1996-1999 yılları arasında Üsküp Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müşaviri görevinde bulundu. 2003'te Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdür Vekili görevine, 2007'de ise aynı göreve asaleten atandı. 2010'da Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili görevine atanan Feridun Bilgin, 2014'e kadar Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı görevini yürüttü. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Habib Soluk'un emekli olmasının ardından 2014 yılı itibarıyla Müsteşarlığa atandı.

AA

Lütfi Elvan istifa Feridun Bilgin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin kimdir