lösev  hastane

LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi açıldı

Genel Nafiz Akyüz 10.05.2015
LÖSEV Onkoloji Kenti-LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, düzenlenen çeşitli etkinliklerle açıldı
ESD - LÖSEV Onkoloji Kenti ve LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi açıldı. Müzik Grubu Sütlü Kakao'nun sahnesiyle başlayan açılış, Mavi Orkestra, çocuklardan oluşan bando, LÖSEV Okul Dansı, Farkındalık Korosu, LÖSEV Korosu, Balkan Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterileriyle devam etti.

Büyük, küçük birçok katılımcı, bir yandan şarkılara eşlik ederken bir yandan da palyaço, örümcek adam, Bad Man gibi çeşitli film kahramanlarının kostümleri giyen dansçılarla birlikte oynadı. 

Beni Unutma dizisinin başrol oyuncularından Osman Karakoç ve Didem Aygün'ün sunuculuğunu yaptığı açılış törenine, Beşiktaş taraftar grubu "çarşı" ve Beşiktaş Kulübü adına kaleci Tolga Zengin de katıldı.

LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, açılışta yaptığı konuşmada, LÖSEV'in 16 yıl önce bir masa ve bir sandalye ile kurulduğunu ve devlet desteği almadan bugünlere ulaştığını söyledi. Gelinen süreç sonrasında Onkoloji Kenti ve tüm branşların yer aldığı LÖSANTE Hastanesi'nin açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ezer, "Tüm Türk halkının tuğla tuğla ördüğü, mühendisi, taşeronu, işçisi ile büyük emek sarf edilerek yapılan bu binalar, bir anıt bir mabet gibi tarihe geçecektir" dedi. Ezer, yüzde 20 olan kanserden iyileşme oranını yüzde yüze çıkartmayı hedeflediklerini belirtti.

lösev hastanesi açıldı lösev onkoloji kenti