ev

Londra'da 2.3 metre genişliğindeki ev vagondan bile dar!

Genel 15.02.2018 16:45

Londra'da sürekli bir arsa arayışında olan geliştiriciler, en ufak noktaları bile değerlendiriyorlar. Bunun en son örneği, Londra'daki bina...

Londra'nın Wandsworth Bölgesi'nde bulunan cephesi sadece 2.3 metre genişliğindeki 3 katlı bina, Londra Metrosu'nda çalışan bir vagondan daha dar. Çok dar bir alanda inşa edilmesine karşın 98 metrekarelik yaşam alanı sunan evin satış fiyatı ise 5.3 milyon TL. 

Londra menşeli Alma-nac Mimarlık tarafından tasarlanan ev, oldukça yaşanabilir görünüyor. Zemin katta iki adet merdiven ile ayrılmış resepsiyon odası bulunuyor. Mutfak ve kahvaltı odası da evin arka bölümünü oluşturuyor. Cam kapılar sonrasında ise güzel bir peyzaja sahip bahçeye çıkılabiliyor. 

İkinci katta giyinme kabinli ve banyolu ana yatak odası, ve ikinci bir yatak odası bulunuyor. Üçüncü katta ise iki adet yatak odası ve küvetli daha büyük bir banyo yer alıyor. 

Evin tasarımında depolama alanları ön planda tutulmuş. Evde birçok dolap, kullanışlı raflar ve ufak tefek depolama alanları bulunuyor. Londra'nın en ince evlerinden biri olan bu ev oldukça meşhur. Birçok televizyon programı şimdiden bu ufak evi seyircileri ile buluşturmuş durumda.