CK Enerji

Limak gitti, ortaklığın adı CK Enerji oldu

Genel Zeynep Karabağ 14.11.2016
Cengiz-Limak-Kolin (CLK) Enerji'de Limak'ın ayrılığı sonucu ortaklığın adı CK Enerji olarak güncellendi.
Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, geçen ay CLK Enerji'de yaşanan hisse dağılımından sonra ortaklığın yeni isminin CK Enerji (Cengiz-Kolin) olarak devam edeceğini ve 3 elektrik dağıtım bölgesinde yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Koloğlu, elektrik dağıtımında enerji arızalarını en aza indirmek için teknoloji ve altyapı yatırımlarını hız kesmeden yapacaklarını söyledi.

Koloğlu, Kolin'in de hissedarı olduğu CLK Enerji'de geçen ay gerçekleşen hisse dağılımından sonraki tabloyu değerlendirirken, "(CLK Enerji'deki yeni hisse dağılımından sonra) Ortaklık CK Enerji ismiyle devam edecek. CK Enerji olarak Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Çamlıbel EDAŞ ve Akdeniz EDAŞ bölgesi olmak üzere 3 bölgede elektrik dağıtım hizmeti vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Sorumlu oldukları elektrik dağıtım bölgelerinde yatırımlara kesintisiz devam ettiklerini belirten Koloğlu, 2017'de coğrafi bilgi işlem sistemini hayata geçirerek arızalara 15 dakika içerisinde müdahale etmeyi amaçladıklarını anlattı.

Cengiz-Limak-Kolin (CLK) Enerji, geçen ay hisse dağılımı yaptıklarını ve bu kapsamda Limak Holding'in Uludağ Elektrik Dağıtım bölgesini alarak ortaklıktan ayrıldığını açıklamıştı.

Limak ck enerji clk enerji Cengiz Limak Kolin