Laodikya Antik Kenti

Laodikya Antik Kenti'ne ziyaretçi akını

Genel Zeynep Karabağ 29.07.2015
Laodikya Antik Kenti'ni yılın 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 22 artışla 35 bin 604 kişi ziyaret etti.
Anadolu'daki en büyük antik kentlerden Laodikya'nın, Ocak-Haziran döneminde geçen yıla kıyasla yüzde 22 artışla 35 bin 604 ziyaretçiyi ağırladığı bildirildi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan protokolle 2008 yılından bu yana ören yeri işletmeciliği belediyeye devredilen Laodikya antik kenti, her geçen yıl daha fazla ziyaretçi çekiyor. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Laodikya+Antik+Kenti'>Laodikya Antik Kenti</a>

UNESCO tarafından 2 yıl önce Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen antik kent, bu yılın 6 ayında 35 bin 604 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Böylece geçen yıl aynı dönemde 29 bin 127 kişiyi çeken antik kentin ziyaretçi sayısı yüzde 22 oranında artış yakaladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zoelan konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, kazı ve restorasyon faaliyetlerinin yılın 12 ayı sürdüğü Laodikya'nın, özellikle inanç turizmi açısından önemli bir merkez olduğunu belirtti. 

Laodikya'nın, ziyaretçi sayısıyla da yüz güldürmeye devam ettiğini ifade eden Zolan, belediye olarak antik kente desteklerinin her zaman süreceğini kaydetti

Laodikya Antik Kenti