kuyaş

KUYAŞ'tan Dünya Şehircilik Günü mesajı!

Genel Emine Pile 08.11.2016
Kuyaş Genel Müdürü Salih Sağında, Dünya Şehircilik Günü'nde şehirciliğin önemine dikkat çekti.
KUYAŞ, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kuyaş Genel Müdürü Salih Sağında, mesajında “Şehirler tarihi, kültürel ve mimari değerleriyle, bir milletin yaşayan zenginliği, medeniyet gelişiminin en önemli göstergesidir.” dedi. 

Şehirlerin orada yaşayan insanların gelişmişlik düzeylerinin bir göstergesi olduğunu söyleyen Kuyaş Genel Müdürü Salih Sağında "Dünya Şehircilik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Sağında, mesajında şunları belirtti:
“Şehir hayatı küreselleşmeyle birlikte milletlerin medeniyet gelişiminin en önemli göstergelerinden biri olmuştur. Yaşanabilir bir toplum oluşturmak için ülkemizde şehirciliğin önemine vurgu yapmalıyız. KUYAŞ bugün sahip olduğu arsalar üzerinde iddialı projeler gerçekleştirirken bir yandan da kentsel dönüşüm gibi orta vadeli hedefler için İstanbul'un en prestijli lokasyonlarında yeni projelerini hayata geçiriyor. Bugün biz bu projeleri hayata geçirirken herkesin çağdaş konut sahibi olması ve düzenli bir ortamda yaşaması için sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü; bilinçlenme, tartışma, öğrenme ve şehircilik sorunları karşısında ortak karşı duruş gerçekleştirmek için özelleşmiş bir gündür. Bizde  “şehirciliğin” düşünülmesini, önemsenmesini hedefliyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Bu vesile ile gelecek nesillerin; şehirlerimizin tarihsel, kültürel ve doğal değerlerine sahip çıkan birer medeniyet merkezi olan şehirlerde mutlu ve huzurlu yaşamaları dileğiyle Dünya Şehircilik Günü'nü kutluyorum”  

kuyaş dünya şehircilik günü Kuyaş Genel Müdürü Salih Sağında