Kurşun geçirmez mağaza

Kurşun işlemeyen moda

Genel Ayşe Özlem Kuruca 03.02.2015
Dünyanın en saglam giysileri burada. Mağazada klasik kurşun geçirmez yeleklerin yanında, takım elbise, deri ceket, hatta kravat satışı bile yapılıyor.
Omroep Brabant sitesinde yer alan habere göre, Hollanda'da açılan mağazada günün modasına uygun her türlü kurşun geçirmez kıyafet satılıyor..

Mağazada normal giysi gibi görünen, tişört altına giyilebilecek incelikte Kolombiya marka kurşun geçirmez yelekler satılıyor. Mağazanın sözcüsü Staas de Wijs, "Bu giysiler kuyumcu veya benzin istasyonlarında çalışanlar gibi, tehlikeyle karşılaşabilecek kişilerce tercih ediliyor" diyor; ama hemen, "alıcı kitlesi olarak suç işleyenleri hedeflemiyoruz" diye de ekliyor.

Mağazanın sahibi Panamera grubu Ocak'ta Paris'te düzenlenen saldırılardan bu yana kurşun geçirmez giysilere talebin arttığını belirtmekte.

Şirketin CEO'su Yavuz Yılmaz, Eindhovens Dagblad'ın internet sitesine verdiği mülakatta, "Paris'ten sonra 150 kişi daha bize bilgi almak üzere başvurdu" dedi.

Yılmaz, kurşun geçirmez giysileri kimlerin satın aldığı konusunda ipucu vermedi; sadece "son haftalardaki gelişmeler ardından Belçika ve Fransa'dan pekçok başvuru olduğunu" söyledi.

Ancak gardırobunu kurşun geçirmez giysilerle donatmak isteyenlerin epey varlıklı olması gerekiyor; zira mağazadaki en ucuz giysinin fiyatı 2400 euro.

BBC Türkçe

Kurşun geçirmez kıyafet kurşun geçirmez mağaza Hollanda kurşun geçirmez mağaza Eindhoven