Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Spor Kompleksi

Küçükköy’de temel kazısında çökme faciası...

Genel Emine Pile 13.02.2015
Gaziosmanpaşa Küçükköy’de yapılan spor kompleksinin temel kazısında çökme yaşandı ve stat mühürlendi.
Küçükköy Şehit Mustafa Yeşil Caddesi üzerinde yapılan Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Spor Kompleksi inşaatı, yolun karşısında bulunan Küçükköy Stadı'nı kullanılamaz hale getirdi.

Spor komleksinin inşaatı sırasında yaşanan temel kazısının yol açtığı toprak kayması nedeniyle, 2 bin kişilik Küçükköy Stadı'nın tribünlerinde ve caddede çatlaklar meydana geldi. Yol, araç ve yaya trafiğine kapatılırken, stat da mühürlendi. 

Hasar gören statta her hafta maç yapan Süper Amatör Lig takımı Küçükköy Spor Kulübü ise mağdur oldu.
İnşaatın oluşturduğu çatlaklar, hemen yanında bulunan Gaziosmanpaşa Osmangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni de tehdit ediyor.

"Bir yetkilinin de henüz bizimle bir teması yok"

Kulübün Asbaşkanı Metin Ebret, olayın 2 gün önce gece saatlerinde olduğunu belirterek, stadın kafelerinde ve idare binasında büyük beton parçaları bulduklarını belirtti. Ebret, sahanın içinde ise yarıkların olduğunu ifade ederek, "Bir can kaybının olmaması bizi sevindirse de, mazisi olan bir kulüp olarak, bin tane öğrenciyle, 500 tane lisanslı sporcuyla mağdur bir durumdayız. Buradan yaklaşık 40-50 aile de ekmek yiyordu. Kendine göre bir işletme tarzı da vardı, kulüp gelirleri olsun diye... Yapacaklarını söylüyorlar. Şu anda bekliyoruz, bir yetkilinin de henüz bizimle bir teması yok" dedi.

"Kendi rızamızla mühürlettik"

Stadın şu anda kullanılamaz durumda olduğunu anlatan Asbaşkan Ebret, "Şu anda kesinle girmiyoruz. Can güvenliği olmadığı için biz de sokmuyoruz. Kendi rızamızla mühürlettik. Bu şekilde bekliyoruz. Burada her hafta kendi kulübümüzün 8 klasmanı, aynı zamanda ilçede bulunan 23 kulübün bütün klasmanları, bir de halı sahada yaptığımız faaliyetler var. Saha hiç boş olan bir saha değil. 100 binlik bir kütleye sahip burası, 3 mahallenin ortak noktası ve 1968'den beri var olan bir kulüp. Aslında başarıyla burada konuşmak istedik ama, böyle bir infialle konuşuyoruz. Yıkılacak... Tribünlerin üstünü biz kaldırtacağız, göçerse veya rüzgardan uçarsa diye" şeklinde konuştu.

DHA 

Küçükköy Stadı Barbaros Hayrettin Paşa Spor Kompleksi inşaat yapımında çökme