İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü

Körfez Köprüsü’nde montaj aşamasına gelindi!

Genel Emine Pile 14.05.2015
İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı rahatlatarak 3.5 saate indirecek olan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nde çalışmalar hızla sona doğru yaklaşıyor.
Yapımı devam eden İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde incelemelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, tüm imalatların tamamlandığını ve montaj safhasına geçildiğini söyledi.

Köprü ayağının bulunduğu Dilovası ilçesinde, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Işık, köprüde çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Köprüdeki halatın kopması ve yağışların yoğun olması dolayısıyla bazı gecikmeler yaşandığını söyledi.

"2016'da her şeyiyle bitmesi planlanıyor"

"Aldığımız bilgiye göre, bütün imalatlar tamamlandı, şu anda montaj safhasına geçildi" diyen Işık, "Köprünün bütün tabliyeleri imal edilmiş durumda ve bu kopan halatın da yerine montajı yakında başlayacak. Ondan sonrasında gözle görünür bir ilerlemeyi hep beraber göreceğiz. Burada yakında artık halatların çekilmesi, tabliyelerin döşenmesi ve 2016'nın başında köprünün her şeyiyle bitmesi, Gebze'den Bursa'nın girişine kadar olan bölgenin hizmete açılması planlanıyor. Her şey hızlı şekilde yolunda ilerliyor" ifadesini kullandı.

Köprüyle beraber İzmit Körfezi'nin de boğaz niteliği kazandığını vurgulayan Işık, köprünün Kocaeli'ne güzellik katacağını söyledi.

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün kuleleri tamamlandı! İŞTE KARELER

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü