Konya Şehir Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi için finansman tamam!

Genel Emine Pile 23.05.2016
350 Milyon Euro’luk dev yatırımda finansman anlaşması imza töreni; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştiriliyor.
YDA Group tarafından Kamu Özel İşbirliği (PPP-Public Private Partnership) modeliyle yapılacak 838 yataklı “Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü” projesinin uluslararası finansmanında; 265 Milyon Euro'luk 18 yıl vadeli Yatırım Kredisi Sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), İslam Kalkınma Bankası (IsDB), Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB), Siemens Bank ve Unicredit Bank ile imzalandı.

Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun teşrifleriyle, Konya Milletvekilleri'nin ve uluslararası bankaların üst düzey yöneticilerinin katılımlarıyla düzenlenen basın toplantısı Çırağan Sarayı'nda gerçekleştiriliyor. 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. 64. Hükümet adına son imzasını atacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, AK Parti'nin zorlukları aştığını belirtti.

Müezzinoğlu "Önümüzde başarıların hızla gelebileceği bir döneme girdik. Zorlukları büyük oranda aştık. İlkini 4-5 ay sonra Mersin Şehir Hastanesi'nin açılışı ile taçlandıracağız. İnşallah 1 yıl içinde başta Kayseri Entegre Şehir Hastanesi de olmak üzere, Isparta Şehir Hatanemizi 2016 yıl sonu, 2017 yıl başı itibari ile, yine Ankara Bilkent'i 2017'nin yıl başı itibari ile, Yozgat'ı 2016 yıl sonu itibari ile açacağız. Özetle söylemek gerekirse seneye bu vakitlere geldiğimizde 5 tane şehir hastanemizin yaklaşık 8 bin kapasiteli şehir hastaneleri bu milletin hizmetine girmiş olacak" şeklinde yeni projeler hakkında bilgiler verdi. 

PROGRAM

Tarih: 24 Mayıs 2016 Salı
Saat: 10:00 Kahvaltı
          10.30 Basın Toplantısı
Yer: Çırağan Sarayı / Mabeyn Salonu

Konya Şehir Hastanesi YDA Group Kamu Özel İşbirliği Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü