Uzun ince konteyner ev

Konteyneri 2+1 eve çevirdi, 50 bin dolardan satıyor!

Genel Ali Asatekin 12.07.2016
Gemilerde ve limanlarda kullanılan kargo konteynerleri iki odalı bir eve dönüşebiliyor.
Kargo taşımacılığında kullanılan konteynerleri ev haline getirebilmek mümkün. Amerikalı şirket Walker Wilderness üzerinde çalıştığı mevcut tasarımı bitirerek 12 metrelik bir konteyneri ev haline getirdi. Sistem, Türkiye'de de yayın olan prefabrik evleri akıllara getirdi.

29 metrekarelik bir ev haline gelen konteynerde yaşam için tüm imkanlar yer almakta. Her iki uç kısımda konuşlandırılan odaların biri ebeveyn diğeri de çocuk odası olarak tasarlanmış. Mutfak, tuvalet-banyo, giriş ve depo-çamaşır odası ise orta kısımda bulunuyor.

Orta kısımda bulunan giriş kapısı evin dışarıya açılan tek kapısı. Her bir oda ve giriş-mutfak bölümünde büyük pencereler mevcut. Banyo, klozet, lavabo ve duş kabini ise gerekli konfora sahip.

Konteyner ev, elektrik ve su tesisatı hazır bir şekilde müşterisine teslim ediliyor. Duvarların izolesi de yaklaşık 10 santimetre kalınlığında malzemeler kullanılarak sağlanmış. Böylece aşırı sıcak ve soğuk havalarda evin ısısı normal düzeyde tutulabiliyor.

Evdeki tüm aydınlatmalar enerji dostu led lambalarla sağlanmış. Sıcak su ihtiyacı ise propan su ısıtıcısı ile karşılanıyor. Fırın, bulaşık makinesi, odun ateşli fırın, güneş panelleri ve jeneratör gibi özellikler ise opsiyonel olarak sağlanabiliyor. Satışa hazır olan konteyner evin satış fiyatı ise 50 bin dolar.

 

konteyner ev prefabrik ev