Konforist öğrenci yurdunun sarı ve gri renkli koltukları

Konforist, yüzde 80 doluluğa ulaştı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 20.08.2015
Konforist, sunduğu hizmetler ve sahip olduğu yüksek standartlarla nitelikli bir yurt arayan öğrencilerin ilk tercihi arasında yer alıyor.
Tasarımı, dekorasyonu ve sunduğu hizmetleri ile bir ilki gerçekleştirerek Türkiye'nin en konforlu öğrenci yurdu olan Konforist, öğrencilerin istek ve beklentileri doğrultusunda yeni eğitim öğretim yılında fark oluşturmaya hazırlanıyor. Üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte yüzde 80 doluluk oranına ulaşan Konforist, Üniversite Vadisi olarak tabir edilen İstanbul'un en yoğun öğrenci bölgesi Kağıthane - Eyüp'te ilk tercih edilen yurt oldu.

Yurtlara en çok talep vakıf üniversitelerinden

İstanbul'da üniversite eğitimi alan kız ve erkek öğrenciler için yeni nesil yaşam alanları oluşturan Konforist, sunduğu imkanlar, konforlu yapısı ve fark oluşturan hizmetiyle üniversitelerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kız ve erkek yurtları ile yaklaşık 500 kişilik kapasitesini doldurmak üzere olan Konforist'e en çok talep ise İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Biruni Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen vakıf üniversitelerinden geliyor.   

Nitelikli öğrenci yurtlarına ilgi arttı

Öğrenciler için yüksek standartlarda konaklama çözümleri sunmayı amaçladıklarını belirten Avrupa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, “Üniversitelerde tercih döneminin başlaması ve kayıtların tamamlanmasıyla birlikte çok kısa bir sürede kapasitemizi %80 doldurduk. Bu oran nitelikli öğrenci yurtlarının artık kendini ispat ettiğinin bir göstergesi. Konforist'i tercih edenlerin büyük bir çoğunluğu ise vakıf üniversitelerinden. Hem öğrencileri hem de aileleri memnun edecek pek çok hizmet sunuyoruz. Bu da öğrencilerin bizi tercih etmelerindeki en önemli faktörlerden biridir” dedi.

Konforist