kone

KONE, en yenilikçi 100 şirket arasında!

Genel Uğurcan Tokay 26.11.2016
Asansör pazarının lokomotif kuruluşlarından KONE, dünyanın en yenilikçi 100 şirketi listesine 6'ncı kez girmeyi başardı.
Finlandiya'da kurulan ve 1910 yılından bu yana dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan KONE, bir kez daha uluslararası ekonomi dergisi Forbes'un “Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi” listesine girmeye hak kazandı. Üst üste 6 yıldır listeye girerek büyük başarı örneği sergileyen KONE, bu yıl 56. sırada yer aldığı listedeki tek asansör ve yürüyen merdiven şirketi olma özelliğini taşıyor. 
 
“Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesi, yatırımcılar tarafından en büyükyenilikleri sunma ihtimaline sahip olduğu düşünülen şirketlerden oluşuyor. Forbes dergisinin sıralaması, listelenen şirketlerin toplam piyasa değeri ile mevcut ticari faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışlarının net güncel değeri arasındaki farka karşılık gelen (CreditSuisse HOLT tarafından geliştirilen bir formül bazında) ve “Yenilik Değeri” adı verilen bir ölçeğe göre belirleniyor.  

Yenilik, çok uzun yıllardır KONE'nin faaliyetlerinin tam merkezinde yer alıyor. Şirketin çığır açan yenilikleri arasında yüksek binalara yönelik asansör kaldırma teknolojisi olan KONE UltraRopeve binalarda daha sorunsuz ve akıllı bir şekilde hareket edilmesine imkan sağlayan “KONE Akıllı İnsan Erişimi Çözümleri” ailesi bulunuyor. 

Kentleşme ve dijitalleşme, KONE'nin yenilik faaliyetleri için son derece önemli faktörler konumunda. KONE'ninBaş Teknoloji Yöneticisi TomioPihkala konu ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Bu yılın başlarında, hızla değişen teknolojik ortamın gereklerini karşılamak ve yenilikleri hızlandırmak için yeni “Teknoloji ve İnovasyon” birimimizi hizmete soktuk. Piyasa dinamiklerinde ve teknolojilerde meydana gelen değişimler, aynı zamanda yeni büyüme alanlarını keşfetmemiz ve yeni ortaklıklar kurmamız gerektiği anlamına geliyor. IBM'in yanı sıra genç ve yenilikçi şirketlerle gerçekleştirdiğimiz işbirliklerini de buna örnek verebiliriz.” 

kone kone asansörleri kone en yenilikçi 100 şirket